Yhteystiedot

Hallinto ja talous

Henri Pelkonen
toimitusjohtaja
Puh. 050 414 7998
henri.pelkonen@sininauhasaatio.fi

Arja Martimo
henkilöstöpäällikkö
Puh. 046 6020 105
arja.martimo@sininauhasaatio.fi

Jarno Ruusala
kiinteistöpäällikkö
Puh. 040 545 5064
jarno.ruusala@sininauhasaatio.fi

Jarno Laaksonen
controller
Puh. 040 718 4236
jarno.laaksonen@sininauhasaatio.fi

Sari Saaristo
viestinnän erityisasiantuntija
Puh. 040 480 7784
sari.saaristo@sininauhasaatio.fi

Soile Bar-Yosef
vapaaehtoistyön koordinaattori
Puh. 040 637 2900
soile.bar-yosef@sininauhasaatio.fi

Erkki Lajunen
ATK-vastaava
Puh. 040 7583 105
erkki.lajunen@sininauhasaatio.fi

Toni Korhonen
Järjestöassistentti
Puh.040 574 0727
toni.korhonen@sininauhasaatio.fi

Kehittäminen

Aimo - Asumisen tuen toiminta

Petra Laasonen
kehittämiskoordinaattori
Puh. 040 661 6923
​petra.laasonen@sininauhasaatio.fi

Jaana Arpalahti-Kolu                                             
asumis- ja palveluohjaaja
puh. 040 7071 501
jaana.arpalahti-kolu@sininauhasaatio.fi

Miikka-Pekka Rautiainen
asumis- ja palveluohjaaja
Jalkautuva palveluohjaus
puh. 040 5378 105
miikka.rautiainen@sininauhasaatio.fi

Sari Rantaniemi
asumis- ja palveluohjaaja
puh. 040 5264 105
sari.rantaniemi@sininauhasaatio.fi

Irina Kangas
asumis-ja palveluohjaaja
040 7786 105
irina.kangas@sininauhasaatio.fi

Koti kaikille

Leena Rusi
Koti kaikille -hankkeen projektipäällikkö
Puh. 040 7041 105
leena.rusi@sininauhasaatio.fi

Paula Ahonen
Naapurustotyöntekijä
Puh. 046-6031105
paula.ahonen@sininauhasaatio.fi

Maahanmuuttajatyö

Veera Vilkama
maahanmuuttajatyön projektipäällikkö
Puh. 040 664 6480
veera.vilkama@sininauhasaatio.fi

Minna Kilpinen
Projektityöntekijä
Asumistaidot kiintiöpakolaisten kotouttamisessa -hanke
Puh.040 545 7607
minna.kilpinen@sininauhasaatio.fi

Amin Dalgamoni
Projektityöntekijä
Asumistaidot kiintiöpakolaisten kotoutumisessa -hanke
p. 0408217746

Satu Nieminen
Projektityöntekijä
Tuki ja tavoittaminen -hanke
Puh.040 635 9047
satu.nieminen@sininauhasaatio.fi

Friba Majeed
Projektityöntekijä
Tuki ja tavoittaminen -hanke
Puh.040 356 2760
friba.majeed@sininauhasaatio.fi

Pop up -hanke

Petra Laasonen
Pop Up -hankkeen projektivastaava
Puh. 040 661 6923
​petra.laasonen@sininauhasaatio.fi

Pirkko Huopalainen
projektisuunnittelija
Puh. 040 769 4426
pirkko.huopalainen@sininauhasaatio.fi

Emilia Musturi
projektityöntekijä
Puh. 046 600 1105
emilia.musturi@sininauhasaatio.fi

Päiväkeskukset ja päiväkeskustoiminnan kehittäminen

Päiväkeskus Illusia
Mäkelänkatu 50 B
00510 Helsinki

Puh. 040 631 9475 

Vastaava ohjaaja:
Puh. 040 721 2105

Päivätoimintakeskus Kissankello
Mäntyrinteentie 3 A 4
04500 Kellokoski

Päiväkeskustyöntekijä
Puh. 040 7378 105

Suunnittelija
Puh. 040 701 1256

Toimintatila Spotti
Ruusulankatu 10
00260 Helsinki

Ohjaajat:

Rosa Puh. 040 631 8657
Juha Puh. 040 661 4048

Sosiaalinen työllistäminen

Askel kerrallaan -hanke

Ismo Lindroos
Askel kerrallaan -hankkeen projektikoordinaattori
Puh. 040 578 7514
ismo.lindroos@sininauhasaatio.fi

Sirpa Ollikainen
projektityöntekijä
Puh. 040 481 1486
sirpa.ollikainen@sininauhasaatio.fi

Sinivalo-hanke

Juho Orjala
Sinivalo-hankkeen projektipäällikkö
Puh. 040 632 5910
juho.orjala@sininauhasaatio.fi

Miika Voltti
kiinteistöhuollon työvalmentaja
puh. 040 480 9278
miika.voltti@sininauhasaatio.fi

Sininauhasäätiön hengellinen työ

Pasi Marttinen
pastori
Puh. 040 588 4458
pasi.marttinen@sininauhasaatio.fi

Laskutus:

Y-tunnus: 0222440-3

VERKKOLASKUT
Verkkolaskuosoite: 003702224403
Operaattori: Nordea (NDEAFIHH)

PAPERILASKUT
Sininauhasäätiö
PL 31021
01051 LASKUT

 

henri.pelkonen@sininauhasaatio.fi

Arja Martimo
henkilöstöpäällikkö
Puh. 046 6020 105
arja.martimo@sininauhasaatio.fi

Jarno Ruusala
kiinteistöpäällikkö
Puh. 040 545 5064
jarno." data-share-imageurl="">